תסליה ומטאורה

תסליה (Thessaly) ומטאורה (Meteora)

תסליה היוונית המודרנית זהו אזור בצפון יוון מדרום למקדוניה, השוכן בין אפירוס (Ípeiros) העליון והים האגאי וכולל בעיקר את השפלה הפורייה Tríkala ו-Lárissa. תסליה מנוקזת על ידי מספר יובלים של נהר Pineiós (המכונה גם פניאוס), אשר נשפך לים האגאי לאחר שעבר בעמק טמפה. מספר מעברים מובילים תנועת כבישים מהירים לאזור וממנו, ומסילת הרכבת הראשית מאתונה (אתינה) לסלוניקי נכנסת לתסליה במעבר קולה ויוצאת דרך עמק טמפה.

מטאורה

העיר מטאורה נמצאת בחלק הצפון מערבי של מישורי תסליה ובשוליים של הרי פינדוס. למעשה זהו מקבץ של מספר מנזרים אורתודוקסיים מהתקופה הביזנטית ועד ימינו. שמה הקדום של העיר היה Aiginion והיא היוותה עיר מרכזית בתקופה ההלניסטית והרומית עקב מיקומה האסטרטגי, היא נשרפה כליל על ידי הנאצים במלחמת העולם השנייה.

בעיר 60 עמודי סלע תלולים שעליהם נבנו המנזרים שנראים כאילו הם תלויים בשמיים. המראה והתרבות הייחודית של המקום הובילה לכך שהמקום הוכרז כאתר מורשת עולמית בשנת 1988. מסביב לאזור עצים רבים, שפע עופות דורסים וציפורים, זאבים, לוטרות ועוד. 

אטרקציות במטאורה

העיר מציעה הרבה מראות ופעילויות, בעיקר כנסיות, שרידים ביזנטיים ויישוב מסורתי. האטרקציה המרכזית הם סלעי מטאורה מתנשאים מעל קלמפקה, סלעי המטאורה מציפים את המבקר ביופיים המרשים. כיום, תוכלו לבקר ב-24 המנזרים של מטאורה, להתפעל לא רק מהנוף הייחודי והיופי הפראי, אלא גם מהמספר העצום של חפצי דת. סלעי מטאורה כלולים ברשימת המורשת העולמית של אונסק”ו.מזג האוויר באזור מורכב מקיץ חם, וחורפים ממוצעים למדי עם כמות משקעים מוגברת וירידות שלג מדי פעם.

מטאורה

כתיבת תגובה