פרבזה

פרברזה - Preveza

פרברזה זוהי עיר חוף ציורית באזור אפירוס שבמרכז-צפון יוון, היא ממוקמת בכף הצפוני של מפרץ אמברקיקוס. זוהי עיר הבירה והנמל של המחוז הנושא את אותו שם. לפרברזה היסטוריה רבת שנים, ונוף עם יופי טבעי הכולל את ההרים התספרוטיים, מים הכחולים של הים היווני ואת הנהרות הלורוס ואהרונטס. העיר היתה תחת שלטונות שנים לאורך ההיסטוריה – תחת הונציאנים, עות’מאנים, צרפתים וב-1912 הצטרפה למדינת יוון החדשה.

אטרקציות בפרברזה

האטרקציה המרכזית של העיר היא הטבע הפורה שלה. ברחובות ובסמטאות שבילי אבן מרוצפים לצד נוף טבעי משגע וצלילי מוזיקה יוונית מהטברנות המסורתיות, מה שיוצר אווירה נעימה, שלווה אך תוססת. ניתן לטייל מסביב לנמל וליהנות מהבריזה והנופים היפים הנשקפים. כמו כן, ישנם כפרים מקסימים בסביבה, אתרים ארכיאולוגיים חשובים, חופים יפים ואתרי טבע אחרים שאפשר ליהנות מהם בעת ביקור במחוז. 

חופים בפרברזה

צפונית לפרברזה ישנם חופים רבים לאורך כ-30 ק”מ לאורך מפרץ ניקופוליס. חצאי איים, מפרצים, חופים חוליים וסלעים חצאי איים, מפרצים, חופים חוליים וסלעים משולבים כאן בצורה הרמונית. כמה מהיפים ביותר הם: קיאני אקטי, חוף מאורגן וחולי השוכן ק”מ 1 בלבד מהעיר. חוף נקי יפה נוסף הוא Monolithi הממוקם 10 ק”מ מפרבזה, זהו חוף חולי ארוך ומאורגן שזכה בדגל הכחול (תו איכות סביבתי בינלאומי). חוף נוסף ששווה ביקור הוא קסטרוסיקיה, הממוקם 15 ק”מ מפרבזה והוא ארוך ומאורגן עם חול לבן ומים צלולים.

כפרים וערים נוספים באזור

פרגה Parga –  עיירה גדולה ויפה, בה ישנם מפרצים קטנים ומעוצבים היטב, חופים מפוארים ומים צלולים, יערות עבותים ובתים קטנים מסביב לצוק. בסמוך נמצא האי הקטן פנאגיה, רצוי לבקר בו וליהנות מהנוף המרהיב הנשקף מהטירה בחלקה של העיירה מימי הביניים, לצד המערות במפרץ ליכנוס, מערת אפרודיטה ועוד רבות אחרות.

זלונגו Zalongo – אזור המורכב מ-14 כפרים ציוריים. זלונגו מוכרת היטב ליוונים, לא רק בזכות חשיבותו ההיסטורית הרבה, אלא גם בזכות יופיו הטבעי (ארטיליתיה, היער של לקאצה). זהו אזור הרבייה של יותר מ-250 מיני ציפורים. זהו ביתם של האוכלוסייה הגדולה ביותר של ציפורים ימיות ביוון. המושבה השלישית בגודלה של שקנאי כסף באירופה נמצאת כאן, בעוד שמימיה נחשבים למקום הטוב ביותר עבור צלופחים ביוון.

כתיבת תגובה