וולוס

וולוס - Volos

וולוס היא עיר נמל קטנה ויפה הממוקמת בחצי האי פיליון ובמחוז תסליה ביוון. העיר שוכנת בנקודה המערבית ביותר במפרץ פגסטי, העובר לאורך קו החוף של תסליה. אוכלוסייתה מונה כ-60,000 איש לפי מפקד האוכלוסין של 2011, הכולל את כפרי הפרברים וכן חלק מ-Vlachogianni שבו גרים רוב המקומיים. כלכלת העיר משגשגת מפעילויות תיירות, מסחר, חקלאות ודיג.

בעת העתיקה הקלאסית העיר היתה ידועה בשם Volusium או Olous ובזמן השלטון העות’מאני היא נקראה “Koloz” או “Kolozsvár” מהשם ההונגרי “Nagyszőll”. השם שונה לוולוס מכיוון שזה היה נמל הבית של המלך וולוס ששלט על אזור זה.  

היסטוריה ואטרקציות בוולוס

לעיר היסטוריה עשירה ועוד במאה ה-6 לפני הספירה. היא שימשה כעיר נמל חשובה בים האגאי והיוותה מרכז מסחרי במשך מאות שנים בשל מיקומה על נתיבי הים שחיברו את אירופה עם אסיה הקטנה ואפריקה.

בין האטרקציות בעיר ניתן למצוא את טירת וולוס, אשר נבנתה על ידי פיליפ השני ושופצה על ידי הוונציאנים. יש גם תיאטרון רומי שנבנה בשנת 135 לפני הספירה והוא מתפקד עד היום כתיאטרון. אטרקציה נוספת שחובה לראות היא המוזיאון הארכיאולוגי של וולוס. כמו כן העיר ידועה בחופיה היפים ובאזורי הדייג הרבים.

כתיבת תגובה