ארקדיה

ארקדיה - Arcadia

חבל ארקדיה שוכן במרכז חצי האי פלופונס שבדרום יוון. מדובר באזור הררי וירוק, עשיר במים ונחלים ועם מגוון אופציות של מסלולי הליכה לאלו מכם שאוהבים לחוות את הטבע במסגרת טיול רגלי. כמו כן, מדובר באזור עם מגוון פעילויות למשפחות, כולל מסלולי הליכה מתאימים, שלל טברנות מקומיות לסעוד בהן ומגוון מלונות כפריים, זולים ונעימים לשהיה. 

אטרקציות בארקדיה

קניון לוסיוס (Lousios) –  קניון צר יפה עמוק באורך של כ-15 ק”מ, ניתן לבצע טיול משפחתי קצר במסלול של כ-5 ק”מ בו יערות, מצוקים, מנזרים, טחנות מים, מפלים קטנים כבסיום המסלול ישנה אומגה באמצעותה ניתן לחצות את הנהר בסיום המסלול. 

נחל מילאונטס (Milaontas) – מסלול באורך 7 ק”מ, עובר בתוך יער קסום. 

כמו כן, מומלץ לטייל בכפרים באזור המהווים בסיס לביצוע טיולים באזור ביניהם:  לבידי (Levidi), ויטינה (Vytina), לגקדיה (Lagkadia) ו-הכפר דימיצאנה (Dimitsana) שיכול לשמש כבסיס התחלת מסלול טיול בקניון לוסיוס. בכפר מוזיאון מים שבו לומדים על ייצור אבק שריפה באמצעות מים, טחינת קמח ומוזיאון של עבודות אריגה וטוויה.

בטברנות תמצאו אוכל מעולה ומסורתי מהמטבח היווני כישנה גם אופציה להירשם לסדנאות בישול מקומי.

רפטינג בנהר לוסיוס –  במסלול שאורך כשעה וחצי נשקף נוף משגע של יער ירוק ומתאים גם לילדים מגיל 6 ומעלה, מדובר במסלול רגוע למדי, אך בהחלט רטוב ומומלץ להצטייד בבגדי ים. 

פעילויות אתגריות/ספורטיביות נוספות הן מסלולי אופניים, טיול טרקטורונים בשדות הירוקים, שיעורי חץ וקשת, רכיבה על סוסים ועוד.

פעילויות באגם לדונס (Ladonas) – אגם מלאכותי, שנוצר עקב הקמת סכר על הנהר. במקום מגוון פעילויות לכל המשפחה: שייט בקאנו, רכיבה באופניים, פיינטבול, אומגות ועוד. 

מערת קפסיה (Kapsia) –  במערה הקטנה יש נטיפים וזקיפים במגוון צורות וצבעים מהממים.

כתיבת תגובה