יוון
תרבות ביוון אומנות ביוון טבע ביוון בילויים ביוון

יוון>פלופוניסוס >ארגולידה >אפידאורוס

אזורים ביוון
טיסות זולות ליוון
מרכז יוון
אפירוס
פלופוניסוס
איי יוון
אתונה
מידע על יוון
לאן לטייל
אוכל ובילויים
קניות
מידע כללי
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיטלפונים חשובים
לשכת התיירות
מקורות מידע נוספים
שיחון יוונית
תעודת זהות
כספומטים
לבוש הולם
עונות מומלצות
מהו הדבר הראשון שתעשו לכשתנחתו ביוון?
איפה הטברנה הקרובה ביותר?
יאללה סנטוריני
תנו לי בחורבות, תנו לי בהריסות
תרבות תרבות תרבות

אפידאורוס
הדרך מנפפליון לאפידאורוס (אפידוורוס) עוברת דרך כרמים ובוסתני זיתים עתיקים כאשר ההרים מעורפלים נגלים במרחק, לבד מהר ארהנאו המתנוסס הישר מעל אפידאורוס. ארהנאו - זהו בדיוק אותו השם שבו אייסכילוס קרא לו בטרגדיה שלו אגממנון.

הרוח נושאת גלים של ניחוחות מתוקים מהיערות, השרף ושמן האלה. בתוך המקדש שעל צלע הגבעה שוכן התיאטרון של אפידאורוס (המאה ה- 3 לפנה"ס), המפורסם ביותר והשמור ביותר בין כל התיאטראות העתיקות של יוון. התיאטרון הבנוי אבן גיר יכול להכיל 12,000 צופים. הוא מתעורר לחיים מדי קיץ.

צפייה בדרמה עתיקה המבוצעת בתיאטרון זה היא חוויה מיסטית כמעט, שלעולם לא תשכח. השחקנים באפידאורוס אינם צריכים לצעוק או לדבר בקול רם, האקוסטיקה כה משולמת עד כי אף לחישה קטנה יכולה להישמע בשורה האחרונה. הכניסה למקדש נמצאת מצפון לתיאטרון. במקום זה סגדו לאסקלפיוס. למרות שהיה אל, זאוס הרג אותו באמצעות הברק שלו היות שהוא רצה להשמיד מוות. בין החורבות ניתן לראות את המזבח של אסקלפיוס (המאה ה- 4 לפנה"ס), את בית ההארחה, קבר תת-קרקעי מקומר, האבטון של מרפסת השינה, המקדשים של ארטמיס ותמיס, הגימנסיון ועוד. המוזיאון נמצא סמוך לכניסה לאתר ומכיל חפצים שונים ודגם המסייע להבין את האופן שבו נראה המקדש.

העיר העתיקה של אפידאורוס הייתה באותו המקום שבו שוכן הכפר הנוכחי פליאה אפידאורוס (אפידאורוס הישנה), יישוב חוף בעל נמל קטן, השוכן במישור צפוף בעצי זיתים ותפוזים.

במרחק 7 ק"מ צפונה, למרגלות הר אקרוס, הדרך מגיעה לניאה אפידאורוס (אפידאורוס החדשה), כפר בפנים הארץ, ולאחר מכן, ממשיכים מספר קילומטרים הלאה למנזר המבודד של אגנואונדה עם ציורי הקיר הביזנטיים שבו.

מערבית לניאה אפידאורוס מגיעים לליגואורינו (Ligourio), עיר שוק מודרנית שתיירים נוהגים לפקוד בתדירות.

לכל מקום שתביטו תראו טברנות, כרכרות, מכוניות ואופנועים. הרוח נושאת בכנפיה ניחוחות מפתים של טלה צלוי וקוקורטסי. חסידי תיאטרון ואוהבי ארכיאולוגיה מכל קצוות העולם נאספים כאן כדי לאכול ולשוחח תחת שמים זרועי כוכבים. צרצרים עליזים מסלסלים בצלילם על העצים. ארץ זו היא שיר שאין לו סוף. זהו גם המקום שבו תם מסענו בפלופונסוס הישנה והחדשה.
 

קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה