יוון
תרבות ביוון אומנות ביוון טבע ביוון בילויים ביוון

יוון>פלופוניסוס >ארגולידה >סיור ליד הים

אזורים ביוון
טיסות זולות ליוון
מרכז יוון
אפירוס
פלופוניסוס
איי יוון
אתונה
מידע על יוון
לאן לטייל
אוכל ובילויים
קניות
מידע כללי
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיטלפונים חשובים
לשכת התיירות
מקורות מידע נוספים
שיחון יוונית
תעודת זהות
כספומטים
לבוש הולם
עונות מומלצות
מהו הדבר הראשון שתעשו לכשתנחתו ביוון?
איפה הטברנה הקרובה ביותר?
יאללה סנטוריני
תנו לי בחורבות, תנו לי בהריסות
תרבות תרבות תרבות

סיור ליד הים
כפר החוף הראשון שתפגשו עם יציאתכם מנפפליון, הוא טולו (Tolo), הממוקם במפרץ ציורי. טאברנות עם מאכלי הים שמשקיפות על המים. אתם שואפים את הבריזה המלוחה בין נגיסה לנגיסה. תשמעו את צליל ה"פק-פק" של סירות המנוע הקטנות המטרטרות בדרכן לאי הקטן רומבי. הרומנטיים שבין המטיילים ירצו לפנות לאסיני, שעוררה השראה לפואמות היפות ביותר של ג'ורג' ספריס, משורר זוכה פרס נובל. סלע תלול על שפת המים מקושט במזכרות של העבר הרחוק. כאן ניצב האקרופוליס של אמיני העתיקה שהוזכר על-ידי הומרוס, הראשון במשוררי יוון.

10 ק"מ מנפפליון, הדרך עוברת דרך כפר החוף דרפאנו (Drepano), הטובל בעצי תפוזים ולימונים ובויוורי (Vivari) שבו טירה ונציאנית הרוסה. הנוף הנשקף מכאן מכושף. הדרך ממשיכה מכאן לכפרים קאנדיה (Kandia) וסאלנדי (Salandi), שמבקרים נוהגים לפקוד לעיתים קרובות, ומתפתלת לקילאדה (Kilada), כפר דייגים שליו בחלקו העליון של מפרץ סגור. מיד מחוץ לכפר, ניתן לראות את המערה הגדולה של פראהתי שבה נמצאו חפצים מתקופת האבן.

לא הרחק מקילאדה - לתוך פנים הארץ - בולטת העיר החקלאית קראנידי (Kranidi), הפרושה על- פני צלע הגבעה אגיה אנה. הגבעה זרועה במנזרים ביזנטיים.

7 ק"מ מקראנידי, הדרך מובילה לפורטו הלי (Porto Heli), אתר נופש קיצי גדול במפרץ סגור ומוגן בעל נמל טבעי. חד-תרניות וסירות דייג צבועות בצבעים בהירים, מפרשיות וסירות מנוע קטנות עוגנות בנמל. הלקוחות בטברנות מאכלי הדגים מזמינים דגים צלויים ודגים בגריל, חסילונים, תמנונים וסלט כפרי גדול. פרטו הלי הומה אנשים באמצע היום. הצעקות והצחוק מתמזגים עם הניחוחות הנישאים מהגחלים. זוהי חגיגה מתמדת לאנשים המתענגים על נס הטבע, הארגוליד המבושם על-ידי הים, עשיר בשדות, נמלים וחופים; הארגוליד עם מימיו השקופים למחצה המשקפים חלומות עתיקים וחדשים; הארגוליד, שכל כפר שבו הוא חגיגה לעיניים.

קוסטה (Kosta), ארמיוני (Ermioni), תרמיסה (Thermissa), פלפי (Plepi), מטוהי (Metohi) וקלאטס (Galatas) על עשרות עצי הלימון.
 

קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה