יוון
תרבות ביוון אומנות ביוון טבע ביוון בילויים ביוון

יוון>פלופוניסוס >לקוניה >לקוניה הדרום מזרחית

אזורים ביוון
טיסות זולות ליוון
מרכז יוון
אפירוס
פלופוניסוס
איי יוון
אתונה
מידע על יוון
לאן לטייל
אוכל ובילויים
קניות
מידע כללי
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיטלפונים חשובים
לשכת התיירות
מקורות מידע נוספים
שיחון יוונית
תעודת זהות
כספומטים
לבוש הולם
עונות מומלצות
מהו הדבר הראשון שתעשו לכשתנחתו ביוון?
איפה הטברנה הקרובה ביותר?
יאללה סנטוריני
תנו לי בחורבות, תנו לי בהריסות
תרבות תרבות תרבות

לקוניה הדרום מזרחית
האצבע הרחוקה ביותר של הפלופונסוס. מפרץ לקוניה במערב, ים מירטו במזרח. כפרים מפוזרים לאורך שני החופים ובמרחק מה מהים. חוף אחר ממשנהו ולאחר מכן, חוף גדול יותר. הכל אפוי בשמש ושטוף על-ידי הים. בחוף הדרומי של חצי-האי, מביט לים מירטו, ניצב המבצר-מדינה הביזנטי-ונציאני הקדום של מונמווסיה (Monemvassia) על צוקו המסולע. ממרחק, המקום נראה כמו אי.

פירושה של המילה מונמווסיה ביוונית הוא "כניסה אחת". השביל הגבוה החובר ליבשה היה והנו דרך הגישה היחידה לסלע. הזמן עצר כאן מלכת בימי הביניים. טירות וסוללות, בתי מידות ישנים ובתים קטנים, סמטאות צרות מרוצפות בלוחות אבן, כנסיות עם חזיתות מתפוררות, מעבריו מקומרים ישנים, מדרגות הרוסות למחצה. כל פרט קטן מעלה זיכרון מהביזנטים והונציאנים. גומחות, מגינים בעלי סמלי משפחה, כס מלכות משיש, איקוניות ביזנטיות (ישו בכבלים) מעניקים למבקר את הרושם שזו עיר דמיונית שלא נגועה בזמנים מודרנים. התענגות זו על העבר משתלטת עליכם ומעלה באוב חזיונות של נסיכים וקיסרים, אבירים ובישופים.

מונמווסיה היא ההתגלות שמותירה במבקר תחושת מועקה ונוסטלגיה, תחושו של רצון להישאר במקום לעד. צפונית למונמווסיה באזור זארקה יש כפרים רבים מימי הביניים, בנויים גבוה בהרים לצד טירות הרוסות, כנסיות ובתים עם שמות כמו הראקס (Harakas), רהיה (Rihia), גראקס (Gerakas), אג דימיטריס (Ag. Dimitris), גלוטסולי וקיפאריסי (Glotsoli and Kiparissi).

כ-61 ק"מ ממונמווסיה, מעבר למפרץ, שוכנת עיר החוף והשוק נאפוליס (Neapolis), הנמל האחרון של הספרטנים במפרץ לקוניה. חופים, מפרצים, מעיינות, עצי דולב ואגוז (פאראדיסי), מערות עם אבנים הנראות כמו בדים צבעוניים ארוגים (קאסטניה), טאברנות, בתי-קפה, אנשים המחייכים בחום - קל להתמכר לחיים של שום דבר אחר פרט לכל זאת.

ממול לנאפוליס נמצא האי הקטן אלפוניסי (Elafonissi), חלום שנחטף מהאוקיינוס הדרומי. שחייה דייג, חול, שמש, שקיעה, אור ירח, תמנון ביין אדום, נזיד דגים ופירות ים משקפים את דרך החיים במקום.

באופק הרחוק שוכן קיתירה (Kithira), האי של ארוס, מקום הולדתה האגדי של האלה אפרודיטי (ונוס). מהרגע שתכנסו לפנים האי, תגלו מקדשים עתיקים, ננסיות ומנזרים ביזנטיים, טירות ונציאניות, מערות עם סטלקטיטים וסטלגמיטים ואגמים זעירים, כפרים בעלי ארכיטקטורה ייחודית המאפיינת את האיים היווניים, חופים מכוסי חצץ, חופים חוליים, צדפים בשלל צבעים, צמחייה, גבעות ואינספור ציפורים. כולם יחד מעניקים את התחושה של עולם מאושר ושמחת חיים המושלת בכיפה. הסירה מדמימה את מנועיה באנטיקיתירה, סלע חשוף באמצע הים.

אי זה מפורסם היות שבחופיו נמצא הפסל הנפלא של אפבוס מאנטיקיתירה. תוכלו לבלות כאן את הימים והלילות חבוקים על-ידי הים, בחברת השמש והירח ורוח הים. ייתכן, שיום אחד, תעלה מקצף הים אפרודיטי של ימינו.
 

קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה