יוון
תרבות ביוון אומנות ביוון טבע ביוון בילויים ביוון

יוון>פלופוניסוס >מסיניאה> מני של מסיניאה

אזורים ביוון
טיסות זולות ליוון
מרכז יוון
אפירוס
פלופוניסוס
איי יוון
אתונה
מידע על יוון
לאן לטייל
אוכל ובילויים
קניות
מידע כללי
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיטלפונים חשובים
לשכת התיירות
מקורות מידע נוספים
שיחון יוונית
תעודת זהות
כספומטים
לבוש הולם
עונות מומלצות
מהו הדבר הראשון שתעשו לכשתנחתו ביוון?
איפה הטברנה הקרובה ביותר?
יאללה סנטוריני
תנו לי בחורבות, תנו לי בהריסות
תרבות תרבות תרבות

מני של מסיניאה
מול קלמי נמצא אלמירו (Almiro) על הר טאיגטוס, "ההר הגברי" וסמך לה הים ומפרץ מסיני. אלמירו הוא ישוב קטן ליד הים עם חוף נקי של אבני חצץ ומים כמעט שקופים. זהו המקום שבו מתחיל מסיני מני. דומה הדבר לכניסה לארץ אחרת. הנוף תלול, צולל בפזיזות לכיוון הים. מורדות מיוערים ופסגות טרשיות. פלגים וזרמים. ערוצים עמוקים ורכסים גבוהים. את הרוגע ניתן למצוא רק על שפת הים.

מיקרי (Mikri) ומגלי מנטיני (Megali Mantinia), אוויה (Avia), אנו (Ano), קאטו ורגה אקרוייאלי (Kato Verga Akrogiali) וקיטריס (Kitries) הם חלק מהכפרים. חול וחצץ ומפרצונים קטנים, אך גם עצי אורן ואשוח ומעיינות צלולים כבדולח, קפלות מבודדות ומערות שבהן שכנו פעם נימפות ובהן שורות של סטלגמיטים. כפרים קטנים חבויים בצלע ההר וכפרים קטנים על שפת המים. בתי אבן, חדרי מסב עם אח מבוערת. חצרות שופעות פרחים. סמטאות מרוצפות. כנסיות וסמטאות ביזנטיות. ציורי קיר מוכתמים ומגדלים גבוהים. מלאכי עליון מצוירים וחריצי ירי בקירות.

ככל שתעמיקו הלאה לתוך הארץ המדהימה, תחושו רצון להגיע לשורשיה, ליהנות ממנה ולדאוג לשלומה. תנשמו לקרביכם את משב האוויר המבושם הנישא מטה מטאיגטוס או שתאבדו בשרעפים בעת שחיה לאורך מפרצון מענג. ולאחר מכן עוד מגדלים וכנסיות (קארדמילי - Kardamili) ועוד ערוצי פרא (דירוס - Diros) ולאחר זמן מה מגדלי מניאוט שוב וכפרי דייגים מקסימים ומפרץ שאין לעמוד בפניו סטואופה - Stoupa). ועוד הלאה לסלעים בוהקים ומערות אגדיות (קאטפיגהי - Katafighi), כנסיות נוספות ומגדלי פעמונים וכשתמשיכו ללכת, מעט מסוחררים משפע המראות, אך חשים נפלא ומאושרים על שנזדמן לכם לבקר בסביבה שכזו. מה עוד ניתן לומר על מקום זה, אודות שפע זה!
 

קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה