יוון
תרבות ביוון אומנות ביוון טבע ביוון בילויים ביוון

יוון>פלופוניסוס >קורינתיה

אזורים ביוון
טיסות זולות ליוון
מרכז יוון
אפירוס
פלופוניסוס
איי יוון
אתונה
מידע על יוון
לאן לטייל
אוכל ובילויים
קניות
מידע כללי
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיטלפונים חשובים
לשכת התיירות
מקורות מידע נוספים
שיחון יוונית
תעודת זהות
כספומטים
לבוש הולם
עונות מומלצות
מהו הדבר הראשון שתעשו לכשתנחתו ביוון?
איפה הטברנה הקרובה ביותר?
יאללה סנטוריני
תנו לי בחורבות, תנו לי בהריסות
תרבות תרבות תרבות

קורינתיה
בבואנו מאתונה, קורינתיה היא המחוז הראשון שאליו מגיעים בפלופונסוס, הסימן הראשון לחמימות והתרגשות. ניחוחות הים, ההרים, בציר הענבים והדמדמניות אופפים הכל, מלווים בזמזום דבורים עמלניות סביב לסככות בהן מיבשים את הדמדמניות.

ניתן למצוא כאן מאגדותיה הישנות של יוון, ללמוד שליין Nemean קוראים "דמו של הרקולס" וכי רטסינה היא דמעה של אחת מנימפות היער. תוכלו ללמוד אודות אלים, נימפות ים ובני תמותה, זאוס ואופלו, תיתקלו בעמודים, מקדשים ומקומות עתיקים.
 
בימים המיתולוגיים היתה קורינתיה תמיד בעיצומה של מהומה בשל שבטים שזרמו לפלופונסוס מהאיסתמוס. ההיסטוריה של קורינתיה החלה עם התיישבותם של הדורים (המאה ה- 6 לפנה"ס). היא הפכה למעצמה ימית ושיכללה את הטרירמה (אוניית מלחמה). תושבי קורינתיה היו הראשונים שחשבו על ביצוע קיצור דרך, דרך האיסתמוס, אולם לא הצליחו להשלים את המבצע. במקום זאת, הם המציאו ובנו רציף מרוצף, הנקרא diolkos, כדי לגרור את סירותיהם על פני האיסתמוס. הם היו ידועים באומנויות, במיוחד בכלי חרס.

המאה ה- 5 היתה תקופתם המפוארת ביותר. אולם, עם הצלחתה של אתונה ככוח רב עוצמה, היא האפילה על קורינתיה שהחלה לשקוע. הרומאים הרסו את העיר לחלוטים בשנת 146 לפנה"ס. בשנת 67 לפנה"ס, ניסה נירון את כוחו בחפירת האיסתמוס והצליח לחפור תעלה גדולה, אולם העבודות ננטשו עם מותו ורק בשנים 1891 - 1893 הפכה לבסוף התעלה למציאות.

פלישות ומעשי ביזה של ברברים דחפו את קורינתיה להתדרדרות נוספת ולמעשה שמה לא מוזכר עוד עד לתקופה הביזנטית המוקדמות. העיר ששבה וקמה לתחייה במאה ה- 11, נחרבה כליל ברעידת אדמה שהתרחשה בשנת 1521. הפרנקים כבשו אותה בשנת 1212 והחזיקו בה עד 1395 כאשר הביזנטים זכו ביתרון, רק כדי למכור את העיר לאבירי רודוס חמש שנים מאוחר יותר.

קורינתיה עם חלקה הגדול של פלופונסוס, נפלו בידי הטורקים בשנת 1458, הפכו לרכושם של אבירי מלטה לזמן מה (1612), הועברו לונציאנים בשנת 1687 וחזרו ונכבשו על ידי הטורקים בשנת 1715. הטורקים גורשו בשנת 1822.

כיום, קורינתיה (קורינתוס) נמנית בין הערים החשובות ביותר של יוון ומשמשת כמרכז תעבורה עיקרי. כנסייתו של האפוסטל פאולוס מזכירה לנו את ה"מכתבים לתושבי קורינתיה" של הקדוש ואת דרשתו כאן. שטח החוף של הכנסייה הוא אחת הנקודות המושכות ביותר בעיר.

אין ספור חנויות דברי מאפה, מסעדות פונדקים, בארים, בתי קולנוע ומועדוני הלילה הופכים את קורינתוס למלאת חיים בחורף ובקיץ. פסטיבל תיאטרון נערך כאן בספטמבר ואוקטובר עם להקות מכל רחבי הבלקן יחד עם תחרות תיאטרון חובבים פאן-הלני.
 

קישורים ממומנים
מבצע השבוע !

מעבר דרך קורינתיה
שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה