יוון
תרבות ביוון אומנות ביוון טבע ביוון בילויים ביוון

יוון>אפירוס

אזורים ביוון
טיסות זולות ליוון
מרכז יוון
אפירוס
פלופוניסוס
איי יוון
אתונה
מידע על יוון
לאן לטייל
אוכל ובילויים
קניות
מידע כללי
אתרי שותפים
מדריך טיולי תרמילאים
מדריך לחופשה בישראל
מדריך לחופשות יוקרה
מדריך לחופשות משפחתיות
מדריך לחופשה באירופה
מדריך לחופשות קיץ זולות
הצעות לחופשות בטן גב
מדריך חופשות סקיטלפונים חשובים
לשכת התיירות
מקורות מידע נוספים
שיחון יוונית
תעודת זהות
כספומטים
לבוש הולם
עונות מומלצות
מהו הדבר הראשון שתעשו לכשתנחתו ביוון?
איפה הטברנה הקרובה ביותר?
יאללה סנטוריני
תנו לי בחורבות, תנו לי בהריסות
תרבות תרבות תרבות

אפירוס
לאזור אפירוס שבצפון מערב יוון יופי מדהים וזהות תרבותית ייחודית. אפירוס משתרע מפסגות הרי הפינדוס (Pindus) לחופי הים היווני ומחולק לארבעה מחוזות מנהליים: יואנינה (Ioanina), תספרוטיה (Thesprotia), פרווזה (Preveza) וארטה (Arta).

הסימנים הראשונים לנוכחות אנושית באזור, המגיעים ל- 40,000 לפנה"ס, התגלו במערכת אספרוהליקו (Asprohaliko) של חרדרה (Haradra) ליד הנהר לואורוס (Louros). ממצאים חשובים שנחפרו גם ממערות בערוץ ויקוס (Vikos), מוכיחים שחיים נמשכו ללא הפסקה עד לתקופה המזואוליטית (6000 לפנה"ס). עובדה זו מאושרת על-ידי ממצאים מההתיישבות הפרה-היסטורית של קסטריטסה (Kastritsa) המתוארכת אף היא לאמצע תקופת האבן המאוחרת (5000 לפנה"ס), כאשר חפצים אחרים - בעיקר גרזני אבן בעלי חור בצד אחד וכלי חרס משתייכים לתקופת הברונזה או לתקופה ההלנית המוקדמת (2500 לפנה"ס).

עם תחילת התקופה ההלנית התיכונה (1550 - 1900 לפנה"ס), השבטים היווניים הראשונים, התספרוטי, התיישבו באפירוס ואחריהם המולוסי והצ'אונס.

כפי שראינו, החיים באפירוס החלו זמן רב לפני שחר ההיסטוריה. האזור חווה את כל העליות והמורדות של יוון הקדומה, רומא, ביזנטיון והעת החדשה ורכש תחושה אינדיבידואלית וייחודית של היסטוריה ותרבות.

מבחינה גיאוגרפית, אפירוס היא האזור ההררי ביותר של יוון. רכס הפינדוס יוצא את גבולה הצפון מזרחי בעוד עשרות הרים אחרים, גדולים וקטנים, מפוזרים בכל רחבי האזור כאשר רק עמקים מועטים מפרידים ביניהם.

לויקוס - (Vikos) היער הלאומי של אאוס (Aous) - חלק מהיער הלאומי של וליאה-קלדה (Vallia-Kalda), ערך אקולוגי רב הכולל בתוכו מבחר של מערכות אקולוגיות. בין הרים ויערות נהדרים אלה חיים אחרוני הדובים, הזאבים, הקוגרים, חזירי הבר והלוטרות של יוון. צבאים ועזי בר רועים עדיין על הצוקים התלולים שבהם מקננים נשרים ועיטים.

במערב משתרע הים היווני, כאשר לחופי תערובת מגוונת של אתרי נופש מודרניים, לגונות ושפכי נהרות. הלגונות ושפכי הנהרות יוצרים מערכת חשובה של אדמות לחות.
 

יואנינה

אטרקציות ביואנינה

מוזיאונים ביואנינה

קישורים ממומנים

מטסובו

קוניטסה

זאגוריה

מחוז פרווזה

פארגה

מחוז תספרוטיה

איגומניצה

מחוז ארטה

ארטה

קישורים ממומנים
מבצע השבוע !שעון מקומי
שעון ישראל
דף הבית | אודות | הצהרת פרטיות | תנאי שימוש באתר | מפת אתר | פרסם אצלנו | צור קשר
נקסטרגט אינטראקטיב - קידום אתרים Enhanced By   |   אפסייט בניית אתרים Powered By
Designed by Duck Design   |   נטריפ מידע תיירותי Info By    |    רכבות באירופה